adwokat prawo pracy wrocław

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalizujących się w prawie pracy.
Razem z moim zespołem pomogłem już dziesiątkom pracodawców w rozwiązywaniu kwestii pracowniczych zarówno na poziomie organizacyjnym jak i w postępowaniach sądowych.

Wspieraliśmy także setki pracowników walcząc o ich prawa przed sądem pracy. ​

Adwokat i prawnik we Wrocławiu - Wypowiedzenie umowy o pracę - Klisz i wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel.697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4
tel. 697 945 000

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 697 945 000

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

strona www:

Więcej o nas: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Zapraszam na mój kanał You Tube

adwokat prawo pracy
prawo pracy wrocław
adwokat wrocław

Pomoc dla Pracodawców

adwokat prawo pracy

Pobierz darmowy poradnik dla Pracodawców

Utrata pracy przez wpisy na Facebook’u

Blog adwokata Iwo Klisz, specjalisty z zakresu prawa pracy,wspólnika zarządzającego w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Wrocław, Poznań, Katowice, Gdańsk

zwolnienie za wpisy na facebook

Trafiłem na ciekawą informację dotyczącą jednego z pracodawców we Wrocławiu. Kilku pracowników straciło pracę, ponieważ pracodawca odkrył, że umieszczają oni na portalu Facebook niepochlebne wpisy na jego temat.

Od razu chciałbym zaznaczyć, że daleki jestem od komentowania tej konkretnej sytuacji i opowiadania się po jednej czy po drugiej stronie, ponieważ nie znam wszystkich okoliczności sprawy. Myślę jednak, że ta informacja stanowi bardzo dobry powód dla nowego wpisu na blogu o tym jak daleko może posunąć się pracownik krytykując pracodawcę.

Jednym z obowiązków pracownika jest dbałość o dobro zakładu pracy. Dlatego pracownik może reagować, jeśli jego zdaniem pracodawca lub bezpośredni przełożony wadliwie organizuje pracę. Pracownik powinien bowiem przeciwdziałać wszelkim złym sytuacjom, które zdarzają się w zakładzie pracy.

Sąd Najwyższy podkreśla jednak, że należy to czynić we właściwy sposób i we właściwej – kulturalnej – formie. Przede wszystkim krytyka pracodawcy nie powinna naruszać dobrych obyczajów oraz zasad współżycia społecznego. W szczególności nie są dopuszczalne komentarze aroganckie czy wulgarne.

Dopuszczalna krytyka pracodawcy powinna być także merytorycznie usprawiedliwiona. Bezpodstawne kwestionowanie kompetencji lub kwalifikacji przełożonych może być podstawą rozwiązania umowy o pracę.

Warto także zauważyć, że pracownik, który nie zgadza się określoną decyzją pracodawcy, nie ma prawa odmowy wykonania pracy, czy określonego polecenia. Pracownik może jedynie, korzystając ze swojego prawa do dopuszczalnej krytyki, próbować przekonać pracodawcę do zmiany organizacji pracy. Oczywiście w taki sposób, aby nie dezorganizować pracy poprzez wdawanie się w ciągłe dyskusje z przełożonym.

Przekroczenie granic dopuszczalnej krytyki pracodawcy – w zależności od tego, jak daleko posunie się pracownik – może stanowić uzasadnioną podstawę rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem, a nawet bez wypowiedzenia z winy pracownika.

Więcej informacji na temat pracowników zwolnionych za wpisy na Facebook’u znajduje się na stronie Radia Wrocław – link.

adwokat prawo pracy wrocław

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz
Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zadzwoń do mnie: 695 560 425

Zapraszam na mój Kanał na YouTube!