W zakresie prawa pracy istnieje wiele zawiłych kwestii, których rozwiązanie może się okazać problematyczne- szczególnie, jeżeli na co dzień pochłania Cię wypełnianie obowiązków pracownika czy dopełnianie wszystkich formalności, z którymi musi uporać się pracodawca, a prawo pracy to nie do końca Twój konik. Właściwe zrozumienie kwestii takich jak regulaminy wynagradzania, umowa o zakazie konkurencji czy ustalenie istnienia stosunku pracy lub przebieg procesu rozwiązania stosunku pracy będą o wiele łatwiejsze, jeśli pomoże Ci kancelaria prawa pracy z doświadczeniem.

Doradztwo z zakresu prawa pracy – czy potrzebujesz pomocy prawnej?

Wpisując w internetową wyszukiwarkę frazę „prawnik prawo pracy”, zapewne otrzymasz wiele zwrotnych wyników wyszukiwania. Nie zawsze jednak zasięganie opinii prawnych z zakresu prawa pracy w pierwszej kancelarii prawa pracy, która się wyświetli, może się okazać najlepszym wyborem. Radcowie prawni czy adwokaci, którzy reprezentują interes pracodawców oraz pracowników powinni przede wszystkim wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami.

Owszem, bardzo ważne jest rzetelne sporządzanie opinii prawnych, skrupulatne prowadzenie dokumentacji pracowniczej czy rozwikłanie Twoich dylematów, dotyczących wypowiedzenia umowy lub poprawnego wystawienia świadectwa pracy. Jeszcze ważniejsze jednak będą: wieloletnie doświadczenie w sprawach z zakresu prawa pracy, chęć wygrywania w sprawach sądowych, ale także zaproponowanie ugody, wówczas, kiedy nie tylko jest ona możliwa, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie. I w tym właśnie pomóc może Ci mój zespół specjalistów.

Regulaminy pracy, umowy o pracę, ustalenie istnienia stosunku pracy – w czym jeszcze mogę Ci pomóc?

Oczywiście mógłbym opowiedzieć Ci o tym, że zawsze podchodzę w pełni indywidualnie do każdego klienta – to zresztą prawda. Uważam jednak, że ważniejszą informacją będzie fakt, że moja kancelaria adwokacka, która posiada już kilka filii na terenie całego kraju, zrzesza nie kilku – a kilkunastu specjalistów z ogromnym doświadczeniem.

W Warszawie reprezentuje nas mecenas Cekała, który na co dzień rozwiązuje nawet pozornie najtrudniejsze sprawy z zakresu prawa pracy i, co więcej, robi to nie tylko z wykorzystaniem całej swojej wiedzy, ale również z przyjemnością. Tworząc swoją kancelarię, która pomaga pracodawcom i pracownikom już od wielu lat, chciałem przede wszystkim skompletować drużynę, która zawsze będzie miała na względzie przede wszystkim dobro klienta- Twoje dobro.

Kancelaria prawa pracy – reprezentowanie pokrzywdzonych

Sporządzanie opinii prawnych jest jedną z kwestii, która jest bardzo przydatna dla wszystkich klientów, niemających na co dzień do czynienia z kwestiami z zakresu prawa pracy. Nie tylko to jednak jest dla nas codziennością. Nasi klienci bardzo często proszą nas o reprezentowanie interesów grup pracowników (zbiorowego prawa pracy).

Prowadzimy także mediacje lub negocjacje ze związkami zawodowymi w imieniu pracodawców. Reprezentujemy klientów przed państwową inspekcją pracy i organami państwowymi (na przykład przed sądami powszechnymi), pomagamy egzekwować obowiązki pracowników, doprowadzić do zawarcia umowy sporządzonej we właściwy sposób, rozjaśniamy kontrakty menedżerskie czy pomagamy właściwie przeprowadzić rozwiązanie umowy.

Nasza kancelaria adwokacka bierze czynny udział w sporach sądowych dotyczących nierównego traktowania, rozwiązania umowy o pracę zawartej w niewłaściwy sposób, przywrócenia pracy na poprzednich warunkach. Wspieramy klientów w walce o to, aby mogli zachować okres wypowiedzenia, dostać wyrównanie za niewykorzystany urlop czy dostać urlop macierzyński.

Powinieneś jednak wiedzieć jedno- świadczymy pomoc prawną, mając zawsze indywidualne podejście, co oznacza, że nie tylko wyjaśniamy kwestie prawne w sprawach związanych z pracą, czy oferujemy sporządzanie pism procesowych, choć to także jest naszą specjalnością. Oznacza to, że przede wszystkim, wykorzystując wszystkie sprawy, które prowadziliśmy wcześniej- zaproponujemy Ci rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najlepsze. Czyli jakie?

Kancelaria prawna – prawo pracy – reprezentowanie pracowników i pracodawców

Jeśli przyjdziesz do mnie lub do innego ze współpracujących ze mną specjalistów z zakresu prawa chroniącego pracodawców i pracowników, nie odpowiem Ci od razu, że powinniśmy udać się do sądu i wygrać tą sprawę. Być może jesteś zaskoczony, jednak nie zawsze batalia na rozprawie jest najlepszym rozwiązaniem. Regulaminy pracy czy kwestie umowy o pracę lub tego czy odszkodowanie przysługuje pokrzywdzonej osobie a także zawiłości przy rozwiązaniu umowy na czas określony albo nieokreślony, umowy o zakazie konkurencji, właściwy wymiar czasu pracy lub zwolnienia grupowe to delikatne sprawy pomiędzy osobami, które łączy lub łączył stosunek pracodawca-pracownik.

Wziąwszy to pod uwagę, nie należy się dziwić, że dawniej współpracujące ze sobą osoby, dążące do tego, aby osiągnąć wspólny cel, z pomocą odpowiedniego prawnika będą w stanie z łatwością osiągnąć kompromis. Nie wierzysz? Bardzo chętnie Ci to udowodnię.

Prawnik prawo pracy – odszkodowania, umowy o pracę i zmiana wysokości wynagrodzenia

W jakich kwestiach jeszcze możemy Ci pomóc? Podpowiem- we wszystkich z zakresu prawa pracy. Jeżeli masz problem z wydostaniem świadectwa pracy, nie wiesz jak przeprowadzić proces wypowiedzenia umowy czy jak wyegzekwować okres wypowiedzenia – chętnie Ci doradzę. Powinieneś wiedzieć, że doradztwo świadczone przez moją kancelarię na rzecz osób fizycznych oraz firm to jedna z naszych najważniejszych misji.

Umowy o pracę – czy można zmienić je na lepsze?

Przypuśćmy, że na podstawie umowy, którą zawarłeś, okres próbny miał trwać przez trzy miesiące. Oczywiście, jako osoba zatrudniona na okres próbny, miałeś zarabiać mniej, niż pracownik firmy X na stałym etacie. W rzeczywistości okazuje się, że jest to bardziej umowa na czas nieokreślony i choć minęły już dwa lata, Twoja pensja i czas pozostawania w pracy zostawia wiele do życzenia. Co powinieneś zrobić? Musisz wiedzieć o tym, że prawo pracy w pełni chroni Twój interes i masz wszelkie uprawnienia do tego, aby walczyć o swoje. Z dobrym prawnikiem u boku będzie to o wiele prostsze.

Inny przykład- otrzymujesz drogą elektroniczną pismo z rozwiązaniem umowy, choć umowa miała trwać jeszcze przez długi okres czasu. Co mówi w tej materii prawo pracy? Czy tak przesłane przez pracodawców zwolnienie w ogóle jest prawomocne?

Albo: dopiero otwierasz swoją wymarzoną firmę. Ustaliłeś wysokości wynagrodzenia, zawarłeś kilkanaście umów o pracę z zespołem obiecujących pracowników. Już wkrótce okazuje się jednak, iż umowy o pracę nie zawierają wszystkich niezbędnych zapisów, a Ty masz problem z wyegzekwowaniem obowiązków pracownika. Co wtedy zrobić? Czy z tej, wydawać by się mogło, patowej sytuacji jest jeszcze jakieś wyjście? Oczywiście. Umowy o pracę, nawet te sporządzone wcześniej bez konsultacji z osobą, dla którego w pracy prawo jest rzeczą powszednią, zawsze można dostosować tak, aby obie strony były w pełni usatysfakcjonowane.

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych – nie tylko odszkodowania i dostosowywanie umów o pracę

Można powiedzieć, że prawo pracy „ma wiele twarzy”. Nasza kancelaria prawna zdążyła już poznać wszystkie z nich w ramach wieloletniej praktyki. Staramy się zawsze uzyskać dla poszkodowanej części naszych klientów (zarówno pracowników, jak i pracodawców) stosowne do krzywd odszkodowania, doradzamy w kwestiach ubezpieczeń społecznych i wyjaśniamy w możliwie przystępny sposób jak w pracy prawo jest istotne. Czym jest stosunek spółdzielczej umowy o pracę? Odpowiedź na to pytanie również z chęcią przedstawi Ci moja kancelaria prawna.

Kancelaria prawna – pomoc w sprawach z zakresu prawa pracy w każdej sytuacji

Prawo pracy oczywiście czasem wiąże się z przykrymi i trudnymi do rozwiązania kwestiami, takimi jak odszkodowanie za wypadek w pracy czy konieczność zmuszenia pracownika do tego, aby właściwie wykonywał swoje obowiązki. Przede wszystkim jednak to właściwe ułożenie stosunków pomiędzy ludźmi, dzięki którym praca w danym przedsiębiorstwie jest przyjemnością dla pracowników, a nie przykrą koniecznością.

Pracodawcy z kolei są w pełni zadowoleni z tego, jak funkcjonuje ich firma. Prawo jest czymś, z czym każdy człowiek styka się każdego dnia. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest właśnie właściwe uregulowanie interakcji pomiędzy poszczególnymi, zależnymi od siebie jednostkami, dążącymi do wspólnego celu. W tym przypadku będzie to właśnie sukces firmy, na który pracować powinien w końcu cały zespół. Jeżeli cokolwiek w Twoim przedsiębiorstwie nie działa właściwie – być może wystarczy konsultacja prawna, aby już od przyszłego miesiąca przychód firmy był większy, a pracownicy przychodzili do pracy z uśmiechem na twarzy? Może wystarczy niewielka korekta w umowach czy właściwe przyznanie premii motywacyjnych, aby wszystko funkcjonowało o wiele lepiej? Często mówię, że nigdy nie zaszkodzi spróbować, bowiem rezultaty nawet pozornie niewielkich zmian mogą pozytywnie Cię zaskoczyć.

Kancelaria prawa pracy – zaprasza do kontaktu

Jeśli uważasz, że w Twojej firmie brakuje kogoś, kto zawsze służyłby pomocną radą, pomagając uregulować i egzekwować kwestie prawa pracy – pozostajemy do Twojej dyspozycji. Nasi specjaliści pozostają z klientami w stałym kontakcie, dzięki czemu możesz otrzymać pomoc zawsze wtedy, kiedy akurat jej potrzebujesz. Jak wiadomo, sytuacja w firmie, niezależnie od profesji, jaką się zajmuje, jest dynamiczna i może ulec zmianie z dnia na dzień.

Nie mogę Ci obiecać wygrania każdej sprawy czy osiągnięcia dokładnie takiego rezultatu, jakiego oczekujesz, gdyż jest to zwyczajnie niemożliwe- a cechuję się tym, iż zawsze stawiam na szczerość. Możesz być jednak pewien, że niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą, wykorzystując wszystkie zasoby mojej kancelarii, zrobię wszystko, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego problemu. Staramy się każdego dnia zmieniać życie innych osób na lepsze- i nie jest to absolutnie jedynie pusty frazes.