adwokat prawo pracy wrocław

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalizujących się w prawie pracy.
Razem z moim zespołem pomogłem już dziesiątkom pracodawców w rozwiązywaniu kwestii pracowniczych zarówno na poziomie organizacyjnym jak i w postępowaniach sądowych.

Wspieraliśmy także setki pracowników walcząc o ich prawa przed sądem pracy. ​

Adwokat i prawnik we Wrocławiu - Wypowiedzenie umowy o pracę - Klisz i wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel. 669 221 900

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 669 221 900

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Zapraszam na mój kanał You Tube

adwokat prawo pracy

prawo pracy wrocław

adwokat wrocław

Pomoc dla Pracodawców

adwokat prawo pracy

Pobierz darmowy poradnik dla Pracodawców

Zapraszam na moje pozostałe blogi:

Kiedy pracodawca musi pytać o zgodę przed zwolnieniem pracownika?

Blog adwokata Iwo Klisz, specjalisty z zakresu prawa pracy,wspólnika zarządzającego w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Wrocław, Poznań, Katowice, Gdańsk

Czy pracodawca zawsze sam decyduje o zwolnieniu?

W pewnych wypadkach rozwiązanie z pracownikiem umowy o pracę wymaga uzyskania przez pracodawcę zgody odpowiedniego organu lub podmiotu. Pisałem już na blogu o zasadach rozwiązania umowy o pracę z przedstawicielem związków zawodowych.

Przeczytaj również: Rozwiązanie umowy o pracę ze związkowcem

Brak wystąpienia z odpowiednim zapytaniem, a także brak zgody będzie z reguły powodował bezprawność rozwiązania umowy o pracę i powodował powstanie po stronie pracownika określonych roszczeń w stosunku do pracodawcy.

Zobacz też:

Kiedy potrzebna zgoda?

Poniżej wskazałem większość przykładów, w których pracodawca rozpoczynając procedurę rozwiązania umowy o pracę ma obowiązek wystąpić o udzielenie zgody do określonych podmiotów:

  1. obowiązek uzyskania zgody organizacji związkowej na rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownicy, w okresie ciąży i urlopu macierzyńskiego (dotyczy to również pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego);
  2. obowiązek uzyskania zgody organizacji związkowej na rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia z przyczyn zawinionych przez pracownika pełniącego funkcję społecznego inspektora pracy;
  3. obowiązek uzyskania zgody rady pracowników na wypowiedzenie lub rozwiązanie bez wypowiedzenia umowy o pracę pracownikowi będącemu członkiem rady pracowników w okresie jego członkostwa w radzie
  4. obowiązek uzyskania zgody rady gminy, rady powiatu lub sejmiku województwa w przypadku rozwiązania umowy o pracę z radnym
  5. obowiązek uzyskania zgody Prezydium Sejmu lub Prezydium Senatu na rozwiązanie umowy o pracę z posłem lub senatorem przez okres trwania jego kadencji i dwa lata po jej zakończeniu.
  6. Obowiązek uzyskania zgody właściwej rady lekarskiej na rozwiązanie umowy o pracę z lekarzem pełniącym funkcję z wyboru w organach izb lekarskich przez okres sprawowania tej funkcji.
adwokat prawo pracy wrocław

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz
Mam na dzieję, że mój artykuł wyjaśnił Ci kilka rzeczy. Jeśli tak, to kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (Facebook adwokat Wrocław).


Jeśli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel. 695 560 425 email: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *