adwokat prawo pracy wrocław

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalizujących się w prawie pracy.
Razem z moim zespołem pomogłem już dziesiątkom pracodawców w rozwiązywaniu kwestii pracowniczych zarówno na poziomie organizacyjnym jak i w postępowaniach sądowych.

Wspieraliśmy także setki pracowników walcząc o ich prawa przed sądem pracy. ​

Adwokat i prawnik we Wrocławiu - Wypowiedzenie umowy o pracę - Klisz i wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel.697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4
tel. 697 945 000

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 697 945 000

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Zapraszam na mój kanał You Tube

adwokat prawo pracy
prawo pracy wrocław
adwokat wrocław

Pomoc dla Pracodawców

adwokat prawo pracy

Pobierz darmowy poradnik dla Pracodawców

Kiedy pracodawca musi pytać o zgodę przed zwolnieniem pracownika?

Blog adwokata Iwo Klisz, specjalisty z zakresu prawa pracy,wspólnika zarządzającego w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Wrocław, Poznań, Katowice, Gdańsk

Czy pracodawca zawsze sam decyduje o zwolnieniu?

W pewnych wypadkach rozwiązanie z pracownikiem umowy o pracę wymaga uzyskania przez pracodawcę zgody odpowiedniego organu lub podmiotu. Pisałem już na blogu o zasadach rozwiązania umowy o pracę z przedstawicielem związków zawodowych.

Przeczytaj również: Rozwiązanie umowy o pracę ze związkowcem

Brak wystąpienia z odpowiednim zapytaniem, a także brak zgody będzie z reguły powodował bezprawność rozwiązania umowy o pracę i powodował powstanie po stronie pracownika określonych roszczeń w stosunku do pracodawcy.

Zobacz też:

Kiedy potrzebna zgoda?

Poniżej wskazałem większość przykładów, w których pracodawca rozpoczynając procedurę rozwiązania umowy o pracę ma obowiązek wystąpić o udzielenie zgody do określonych podmiotów:

  1. obowiązek uzyskania zgody organizacji związkowej na rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownicy, w okresie ciąży i urlopu macierzyńskiego (dotyczy to również pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego);
  2. obowiązek uzyskania zgody organizacji związkowej na rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia z przyczyn zawinionych przez pracownika pełniącego funkcję społecznego inspektora pracy;
  3. obowiązek uzyskania zgody rady pracowników na wypowiedzenie lub rozwiązanie bez wypowiedzenia umowy o pracę pracownikowi będącemu członkiem rady pracowników w okresie jego członkostwa w radzie
  4. obowiązek uzyskania zgody rady gminy, rady powiatu lub sejmiku województwa w przypadku rozwiązania umowy o pracę z radnym
  5. obowiązek uzyskania zgody Prezydium Sejmu lub Prezydium Senatu na rozwiązanie umowy o pracę z posłem lub senatorem przez okres trwania jego kadencji i dwa lata po jej zakończeniu.
  6. Obowiązek uzyskania zgody właściwej rady lekarskiej na rozwiązanie umowy o pracę z lekarzem pełniącym funkcję z wyboru w organach izb lekarskich przez okres sprawowania tej funkcji.
adwokat prawo pracy wrocław

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz
Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zadzwoń do mnie: 695 560 425

Zapraszam na mój Kanał na YouTube!