adwokat prawo pracy wrocław

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalizujących się w prawie pracy.
Razem z moim zespołem pomogłem już dziesiątkom pracodawców w rozwiązywaniu kwestii pracowniczych zarówno na poziomie organizacyjnym jak i w postępowaniach sądowych.

Wspieraliśmy także setki pracowników walcząc o ich prawa przed sądem pracy. ​

Adwokat i prawnik we Wrocławiu - Wypowiedzenie umowy o pracę - Klisz i wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel.697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4
tel. 697 945 000

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 697 945 000

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Zapraszam na mój kanał You Tube

adwokat prawo pracy
prawo pracy wrocław
adwokat wrocław

Pomoc dla Pracodawców

adwokat prawo pracy

Pobierz darmowy poradnik dla Pracodawców

Chwila złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę

Blog adwokata Iwo Klisz, specjalisty z zakresu prawa pracy,wspólnika zarządzającego w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Wrocław, Poznań, Katowice, Gdańsk

Wypowiedzenie umowy o pracę zostaje złożone w chwili doręczenia oświadczenia woli o rozwiązaniu stosunku pracy drugiej stronie. Jeśli jest ono złożone w formie pisemnej liczy się chwili otrzymania pisma przez jego adresata. Może ono zostać doręczone osobiście drugiej stronie stosunku pracy, a także zostać wysłane pocztą czy przesyłką kurierską.

Dla skuteczności doręczenia oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę wystarczy, że adresat pisma miał możliwość zapoznać się z jego treścią. Nie ma potrzeby,  żeby adresat w jakiś sposób kwitował lub zgadzał się na przyjęcie wypowiedzenia itd.

Nie ma zatem znaczenia dla skuteczności wypowiedzenia, że pracownik nie odebrał z poczty wysłanego mu przez pracodawcę i awizowanego oświadczenia o wypowiedzeniu. Nie ma także znaczenia fakt, że pracownik odmówił przyjęcia oświadczenia pracodawcy o wypowiedzeniu umowy. W takim przypadku termin do złożenia odwołania do sądu pracy biegnie od chwili, w której pracownik mógł się zapoznać z awizowaną przesyłką lub przedstawionym mu oświadczeniem o rozwiązaniu stosunku pracy.

W sytuacji kiedy pracownik odmówi przyjęcia mu oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę warto, aby pracodawca opatrzył swoje oświadczenie adnotacją, że pracownik odmówił jego przyjęcia oraz podpisami świadków tej sytuacji (innych pracowników).

W przypadku, kiedy oświadczenie ma zostać wysłane drogą pocztową warto nadać je za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO), a także jednocześnie za pośrednictwem firmy lub nawet kilku firm kurierskich.

adwokat prawo pracy wrocław

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz
Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zadzwoń do mnie: 695 560 425

Zapraszam na mój Kanał na YouTube!